Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

 

 Сучасні інформаційні технології та програмування

Спеціальність «Сучасні інформаційні технології та програмування» є класичною для нашої країни. За кордоном її аналогом є спеціальність «Комп’ютерні науки» (Computer Science), що повністю відображає сучасну специфіку і спрямованість даного освітнього спрямування.

Білл Гейтс, Марк Цукерберг, Шон Паркер, Торвальдс Лінус... Всі ці люди прославилися завдяки особливому таланту в інформаційних технологіях.

Сучасні інформаційні технології та програмування — це фундамент і основа будь-якої сучасної розробки або новації. Тому не дивно, що в даний час професія IT-фахівця стала дуже затребуваною. Насамперед це пов’язано з розвитком комп’ютерних систем і мережевих технологій, зокрема Інтернету. Поступово ми відходимо від розрізнених комп’ютерів та програм, які працюють автономно. Вже на даному етапі перед програмістами стоїть завдання створення завершеної екосистеми, яка в режимі реального часу обслуговуватиме комп’ютери користувачів, синхронізуватиме дані акаунтів на пристрої, контролюватиме версії документів, забезпечуватиме повноцінну інтеграцію кожного пристрою у всесвітню мережу.

Очевидно, що для сучасних завдань недостатньо знати кілька прикладних мов програмування. Сучасний IT-фахівець повинен мати широкий набір фундаментальних знань з різних областей математики та інформатики, глибоко розуміти логіку роботи баз даних, мати широкі уявлення про актуальні методи та підходи проектування програмних систем і комплексів.

Широко поширеною є думка, що фахівець з інформаційних технологій — це перш за все програміст, розробник комерційного програмного забезпечення.

Мова програмування — це щось схоже на будь-яку з мов, які люди використовують для спілкування. Її можна вивчити, але її знання не зробить людину затребуваним фахівцем, здатним проаналізувати проблему, поставити та вирішити задачу. Від висококваліфікованого фахівця вимагається системне та аналітичне мислення, міцні знання математичної теорії, методів і процесів збору, зберігання, обробки, передачі, аналізу та оцінки інформації, що забезпечує можливість її використання для прийняття рішень.

Дисципліни:

«Алгоритми і методи програмування», «Аналіз даних», «Комп’ютерна безпека», «Комп’ютерні мережі», «Математичне моделювання», «Методи штучного інтелекту», «Об’єктно-орієнтований аналіз і проектування», «Обчислювальна геометрія та комп’ютерна графіка», «Системи управління базами даних», «Системний аналіз», «Шкільний курс інформатики і методика викладання інформатики».

Кафедри:

Ким може працювати випускник:

  • фахівець з розробки програмного забезпечення;
  • QA-engineer;
  • проектувальник баз даних;
  • розробник Web-сайтів, розробник і керівник проекту (Team lead) програміст;
  • вчений в вузах і науково-дослідних установах.