Кафедра математичного аналізу і диференціальних рівнянь

Кафедра математичного аналізу і диференціальних рівнянь заснована в 2013 р. внаслідок об’єднання кафедри математичного аналізу і теорії функцій i кафедри диференціальних рівнянь i диференціальної геометрії.

На кафедрі проводяться дослідження за різними сучасними науковими напрямками. Напрямок «Теорія функцій» включає гармонійний аналіз і теорію наближення функцій поліномами: ряди та інтеграли Фур’є, додатньо визначені функції та сплайни, прямі теореми про наближення функцій многочленами з різними обмеженнями, проблему Помпейю та її застосування до різних питань теорії функцій та інтегральної геометрії.

Напрямок «Теорія операторів» включає теорію розширень операторів, інтерполяційні задачі, проблему моментів, спектральну теорію диференціальних операторів: обернені задачі, подібність операторів, питання повноти системи корневих векторів.

Викладачами кафедри укладено договір про співробітництво з університетом м. Ваза (Фінляндія) 2000-2008.

Крім того, викладачі кафедри приймають участь у виконанні інших спільних міжнародних проектів з:

• інститутом Вейцмана (Реховот, Ізраїль, 2005-2009),
  • інститутом Вейєрштраса (Берлін, Німеччина, 2002-2009),
  • університетом м. Коламбія (Міссурі, США, 2007р.),
  • університетом м. Гронінген (Нідерланди, 2000-2007).